2011

ROK 2011

Wystawa artystów polonijnych „Pod słońcem Hiszpanii”
Wystawa fotografii trzech polskich artystek: Anety Badziąg, Małgorzaty Janik i Gerdy Kochańskiej o wspólnym motywie ujętym w tytule „Pod słońcem Hiszpanii”. Ekspozycja zorganizowana została w Domu Polonii w Krakowie jako efekt jednego z zadań zleconych przez Kancelarię Senatu w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2011 r.

Termin realizacji: 7-30.09.2011
Liczba beneficjentów: 350
Obszar realizacji: Kraków
Współorganizowany z: Galeria Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Oddział w Krakowie, Sika Poland Sp.z o.o., portal www.krakow.pl, Gmina miejska Kraków.

ZDJĘCIA

Koncert Macieja Hellera
Koncert polskiego kompozytora i pianisty Macieja Hellera w Casa Elizalde w Barcelonie. Artysta zaprezentował utwory na fortepian, łączące tradycyjne melodie ludowe katalońskie z elementami francuskiego ekspresjonizmu, muzyki Hollywoodu okresu międzywojennego, jazzu i  estetyki muzycznej Karola Szymanowskiego.  W drugiej części koncertu przedstawione zostały kompozycje autorskie  inspirowane tradycją walców wiedeńskich rozbrzmiewające w duchu wiedeńskim i polskim.

Termin realizacji: 23.09.2011
Liczba beneficjentów: 40
Obszar realizacji: Barcelona
Współorganizowany z: CC Casa Elizalde, Casa Eslava

Info Polonès w Barcelona Televisió
Serwis informacyjny w języku polskim nadawany w lokalnym kanale Barcelona Televisió. Aktualności i bieżące wydarzenia z życia Polonii w Barcelonie. Reportaże, wywiady.

Termin realizacji: 2011 – 2013, co drugi piątek miesiąca
Liczba beneficjentów: 550 000 rocznie
Obszar realizacji: Barcelona
Współorganizowany z: Barcelona Televisió.

Bożonarodzeniowe spotkanie polonijne 
Świąteczne spotkanie zorganizowane dla dzieci polonijnych w Barcelonie w Alberg Mare de Déu de Montserrat. Wydarzenie obejmowało przywitanie św. Mikołaja połączone z rozdawaniem prezentów, prezentację Polonistyki na Uniwersytecie Barcelońskim na wesoło, występ dzieci z Wesołej Szkółki Stowarzyszenia Polaków na Mallorce oraz spektakl „Alicja w krainie koloru”. Na zakończenie uczestnicy mogli wziąć udział we wspólnej zabawie i poczęstunku.

Termin realizacji: 3.12.2011
Liczba beneficjentów: 450
Obszar realizacji: Barcelona
Współorganizowany z: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Barcelonie, Agència Catalana de la Joventut Szkółka Polska „Pompeja”.