Spotkania z cyklu Dyskusyjny Klub Naukowy II

2.07.2018, godz. 18:00, EspaiCaixa Bruc, c/ Bruc 72 Baixos.
Temat: Uczenie się w ruchach społecznych
Czym są ruchy społeczne? Jaka jest różnica między „starymi” a „nowymi” ruchami społecznymi? W jakich warunkach się tworzą? Na czym polega zbiorowe działanie aktorów społecznych? Jaki jest związek między działaniem w sferze publicznej a uczeniem się? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć na kolejnym już spotkaniu z cyklu Dyskusyjny Klub Naukowy.

3.07.2018, godz. 18:00, EspaiCaixa Bruc, c/ Bruc 72 Baixos.
Temat: Gender i nowe ruchy społeczne
Na spotkaniu dowiemy się czym jest gender w kontekście nowych ruchów społecznych. Zajęcia będą dotyczyły również relacji między działalnością w ruchach społecznych a konstruowaniem określonych tożsamości. Jedną z nich jest złożona tożsamość feministyczna. Postaramy się także opowiedzieć sobie na temat protestów w Polsce (m.in. Czarny Protest) i manifestacji w Katalonii dotyczących spraw kobiet. Jakie podobieństwa i różnice dostrzegamy w ich obrębie? Co mówią nam one o analizowanych „społeczeństwach” i kulturze w zakresie płci społeczno-kulturowej?

Spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Naukowego poprowadzi Przemysław Szczygieł, doktorant pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego i absolwent Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim.

Koncert Polskiej Muzyki Filmowej / Concert de Bandes Sonores del Cinema Polonès – 13.06

Koncert będzie poświęcony polskiej muzyce filmowej.
Urszula Salamon (flet) i Bernat Casares (pianino) zagrają
kompozycje wybitnych polskich kompozytorów m.in. Wojciecha Kilara, Zbigniewa Preisnera, Jana A.P. Kaczmarka, Andrzeja Kurylewicza, Jerzego Matuszkiewicza i Krzysztofa Komedy.
środa, 13 czerwca o godz. 19.00
SCIAS, c. València 303-313, Barcelona
Wstęp wolny. Entrada lliure.